Breaking news

Суддям – по 100 тис. грн, а на папір немає. Куди йдуть гроші українців

За минулий рік українці заплатили майже 3 млрд грн судового збору. 86% з цієї суми ідуть не на забезпечення справи і процесуальних прав, а на зарплати, винагороду суддів. Про це йдеться у сюжеті Bihus.info.

Президент Володимир Зеленський торік у березні обіцяв: “Ми обов’язково зробимо суд в смартфоні. Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань”.

У половини судів немає грошей на поштові марки. Тому не можуть відсилати судові рішення, повістки до суду, розповів журналіст Данило Мокрик.

“У зв’язку з тим, що не достатньо бюджетних асигнувань”, – пояснила виконувачка обов’язків Державної судової адміністрації Людмила Гізатуліна.

Судовий збір – мінімум 908 грн. За ці гроші модна було придбати 100 поштових марок або 10 пачок паперу.

“Грошей на марки, щоб відправляти людям копії судового рішення і повістки до суду – немає. Грошей на зарплати працівникам канцелярії суду чи секретарям – немає. Але обов’язково є гроші на зарплати суддям.

Суддя Сергій Вовк з Печерського райсуду Києва торік заробив 1 мільйон 113 тисяч гривень. По 100 тисяч гривень на місяць.

Суддя Вовк з Окружного адміністративного суду Києва задекларував 1 мільйон 300 тисяч зарплати.

Або одеський суддя Віктор Попревич, який засудив Стерненка, задекларував за січень 130 тисяч гривень”, – розповідає журналіст.

Президент Володимир Зеленський обіцяв “успішну судову реформу”.

“Щоб в Україні нарешті працювали лише чесні, незалежні, справедливі суди. Суди, де визначальною буде буква закону, а не цифра в конверті. Це рішення ми втілимо в життя”, – заявляв він на форумі.