Breaking news

Суддя КС Росії визнав СРСР “незаконною державою”

На

Росії суддя Конституційного суду Костянтин Арановський визнав СРСР “незаконно створеною державою”.

Таке рішення ухвалив суддя, розглядаючи справу про відшкодування житла росіянам, яке відібрали в ході радянських репресій, про це пише Obozrevatel з посиланням на “Коммерсант“.

“Російська Федерація не продовжує собою в праві, а замінює на своїй території державу, незаконно одного разу створену, що і зобов’язує її рахуватися з наслідками її діяльності, включаючи політичні репресії”, – пояснив він.

Суддя КС наголосив, що “вина, безперечно, присутня у складі багаторічного злочинства” влади СРСР, але не можна “перемістити провину, тим більше настільки безмірну і непрощенну, з одного суб’єкта на іншого”.

“Та влада тому і була іншою, що репресувала безліч постраждалих і лише умовно, під час нападів слабкості, часом реабілітувала частину жертв, залишаючи їх, однак, “міченими” неясною якоюсь виною. На себе провину ця влада не брала і збитків своїм жертвам не відшкодовувала, ні в чому сама не каялася, і не їй бути правонаступницею правової демократії”, – повідомив Арановський.

При цьому суддя додав, що не потрібно “ідеалізувати російську державність” і тим більше немає підстав пов’язувати її правонаступництвом із тоталітарним режимом.

“Навіть в умовному сенсі Росії нема чого накликати на свою державну особу провину в радянських репресіях і заміщати собою державу переможного і полеглого потім соціалізму. Це неможливо хоча б тому, що його вина в репресіях та інших непробачних злочинах, починаючи з повалення законної влади Установчих зборів, безмірна і в буквальному сенсі нестерпна”, – підсумував Арановський.

Додамо, що суддя Арановський на захист своїх слів цитував слова письменника і терориста Захара Прилєпіна: “Мій Радянський Союз не оживити, він помер, я знаю місце поховання” і “Те, що ви розірвали, що витягли з гробу і знову вбрали, ось це все – не моя Батьківщина”.

Джерело