Breaking news

США ліквідували одного з найнебезпечніших терористів у світі

США ліквідували терориста екстремістської мережі “Аль-Каїда” Джамаля аль-Бадауі, який організував напад на есмінець ВМС США USS Cole в 2000 році.

Про це повідомив президент США Дональд Трамп в Twitter. За його словами, боротьба Штатів з “Аль-Каїдою” триває.

“Наші чудові військовослужбовці відновили справедливість по відношенню до героїв, які загинули і були поранені в боягузливій атаці на есмінець Cole. Ми тільки що ліквідували лідера цієї атаки Джамаля аль-Бадауі. Наша робота проти “Аль-Каїди” триває. Ми ніколи не припинимо боротьбу проти радикального ісламістського тероризму”, – написав Трамп.

Телеканал CNN, посилаючись на капітана ВМС США Білла Урбана, повідомив, що аль-Бадаві загинув 1 січня. Він був ліквідований внаслідок авіаудару в провінції Маріб в Ємені. Повідомляється, що терорист їхав у машині один.


Аль-Бадаві вважався одним з організаторів атаки на есмінець «Коул» (USS Cole) в порту Адена. Вона відбулася в 2000 році. «Коул» атакували два смертника, котрі керували начиненим вибухівкою моторним катером. При підриві загинули 17 американських моряків, ще 39 отримали поранення. Есмінець отримав пробоїну в корпусі, але його вдалося повернути в стрій.

Аль-Бадаві входив в список найбільш розшукуваних терористів за версією ФБР. За допомогу в його арешті, було обіцяно винагороду – п’ять мільйонів доларів.

У 2004-му в Ємені терориста засудили до смертної кари, потім замінили на довічний термін. Кілька разів йому вдавалося втекти з в’язниці, а в 2007-му його звільнили в обмін на обіцянку зберігати лояльність місцевій владі.

Джерело