Breaking news

Справа на 2,6 млрд грн: суд дозволив заочне розслідування стосовно Курченка

У понеділок, 20 грудня, суд в Одесі дозволив провести заочне розслідування у справі щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова у Facebook.

“Київський районний суд Одеси задовольнив клопотання прокурорів та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно так званого “младоолігарха” з орбіти президента-втікача”, – написала Венедіктова.

Зазначила, що таке рішення дозволить направити обвинувальний акт до суду.

За даними слідства, Курченко створив злочинну організацію та впродовж 2012-2014 років організував від підконтрольних офшорних компаній фіктивний транзит нафтопродуктів через територію України, а також їхнє ввезення нібито з метою перероблення та реекспорту.

“Бізнесмен створив злочинну організацію, яка завдала шкоди економіці України на суму понад 2,6 млрд грн. Насправді нафтопродукти реалізовувались на внутрішньому ринку України без сплати митних платежів і податків”, – наголосила Венедіктова.

Для реалізації схеми у восьми областях України орендували митні склади. На них вивантажувались нафтопродукти, їхнє вивезення за межі митної території оформлювалося підробленими документами.

“У цій схемі були залучені як працівники митної служби, так і посадові особи придбаних з метою прикриття злочинної діяльності Одеського нафтопереробного заводу та ТОВ “Лагуна-Рені”, пояснює Венедіктова.