Breaking news

Спецслужби затримали Гримчака: перші подробиці

Представники СБУ разом з НАБУ і ГПУ ввечері середи, 14 серпня, прибули в будинок заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Юрія Гримчака, де здійснили його затримання.

Про це повідомила в Facebook дружина чиновника Юлія. Пізніше інформацію підтвердили в спецслужбах.

“До відома суспільства держави Україна. Зараз проходить затримання мого чоловіка Гримчака Юрія Миколайовича Генеральною прокуратурою України. У нас у будинку проходить обшук. Саме зараз просимо сусідів про допомогу”, – написала дружина Гримчака.

За даними журналіста Володимира Бойка, з обшуком e будинок Гримчака прибуkb детективи Національного антикорупційного бюро, а не ГПУ.

Кореспонденти “112 каналу” підтвердили, що обшук був пов’язаний зі спецоперацією, яку проводило НАБУ. На місце затримання приїхала карета швидкої допомоги і спецпідрозділ СБУ.

Пізніше з’явилася офіційна інформація про затримання від НАБУ і СБУ. Як з’ясувалося, Гримчака і його помічника підозрюють e шахрайстві – вони нібито вимагали хабар e сумі 1,1 млн доларів США від підприємця за сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави. При отриманні частини коштів у розмірі 480 тисяч чиновники були затримані “на гарячому”.

Затримання Гримчака

Затримання Гримчака

Затримання Гримчака

За іншими даними, затримання пройшло в гіпермаркеті “Фуршет” по вулиці Ярославській.

“НАБУ пакує пана Гримчака в “Фуршеті” на Ярославській. Ось в медіа пишуть, “спіймали на гарячому” разом із помічником. Ви тут бачите помічника і мільйон доларів? Чи ця стара пані їх передавала? Може, звичайно, їх вилучили до того, але якось не сходиться тоді з фото з купюрами на ліжку”, – зазначила очевидиця Наталія Склярська, показавши підтверджуюче фото.

Спецслужби затримали Гримчака: перші подробиці

Телефон забрали і просили підтвердити, що це його, якісь гривні з гаманця вилучили і рахували. Правда, був пакет із Нової Пошти, але маленький і плоский, навряд туди 0,5 млн доларів влізло б. Ну і дама ця старша – невідомо хто, але на помічника не тягне”, – додала вона.

Спецслужби затримали Гримчака: перші подробиці

Прокоментував затримання також і генеральний прокурор України Юрій Луценко. Він розкрив нові подробиці справи.

“Так, це правда. ГПУ і слідчі СБУ і НАБУ затримали за шахрайське заволодіння понад 1 млн доларів мого колишнього помічника і депутата Юрія Гримчака. НСРД свідчить, що він і його помічники вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень”, – написав Луценко.

“Соромно за нього. Але це наочно показує, що в ГПУ – закон один для всіх”, – додав генпрокурор.

Спецслужби затримали Гримчака: перші подробиці

При цьому, колега Гримчака, теж заступник глави МінВОТ Георгій Тука в Facebook повідомив, що в Гримчака в міністерстві немає помічника і справа не стосується роботи саме цього відомства.

“Подавайте інформацію коректно. У Юрія Гримчака немає “помічників”. І особа, яку називають “помічником”, не є співробітником МінВОТ. Юрій Гримчак підозрюється в лобіюванні певних рішень працівниками інших державних установ (суд і Мінкульт) і це не має ніякого відношення до його службових обов’язків”, – написав він.

До відома суспільства Держави Україна.Зараз проходить затримка мого чоловіка Гримчака Юрія Миколайовича генеральною прокуратурою України. У нас в домі проходить обшук. Саме зараз просимо сусідів про допомогу.

Geplaatst door Гримчак Юлія op Woensdag 14 augustus 2019

14 серпня детективи #НАБУ спільно з представниками Управління спеціальних розслідувань #ГПУ та #СБУ, за процесуального…

Geplaatst door НАБУ op Woensdag 14 augustus 2019

Панове працівники ЗМІ!Панове працівники Сбу України та НАБУ, пане Юрій Луценко!Подавайте інформацію коректно!1. У…

Geplaatst door George Tuka op Woensdag 14 augustus 2019

Джерело