Breaking news

Спалюють платіжки: кияни отримали квитанції за тепло з “космічними” сумами боргу

Упродовж липня – серпня мешканці понад 1,3 тис. будинків столиці отримали “боргові” квитанції за тепло незалежно від платіжної дисципліни.

Історія викликала резонанс. Багато киян заявили про нарахування їм боргу за опалення заднім числом, пише “Ліга. Бізнес”.

У соцмережі оприлюднили десятки гнівних дописів на адресу Київтеплоенерго і Дарницької ТЕЦ. Судячи з опублікованих платіжок, одним киянам нарахували 700 грн боргу, іншим від 2 тис. до 3 тис. грн.

Нарахування підтверджують і Київтеплоенерго. За даними підприємства, протягом липня-серпня компанія провела перерахунки платежів в 1,3 тис. будинках. Це 13,4% від кількості будинків, які обслуговує КП і 11,3% від загального числа житлових будинків Києва.

Тобто Київенерго провело перерахунки лише в тих будинках, де одна частина квартир оснащена лічильниками на тепло, а інша частина ні.

Провели перерахунки платежів за ініціативою Північного міжобласного територіального відділення АМКУ. 24 червня він рекомендував підприємству провести перерахунок платежів абонентів та змінити методологію підрахунку. Саме через це у багатьох жителів Києва виникли борги за опалення в міжсезоння, стверджують у Київтеплоенерго.

У споживачів складна ситуація. Платити означає заохочувати постачальників тепла продовжувати працювати за вже чинним принципом, користуючись похибками законодавства. Йти до суду означає вступити в довгий і недешевий процес, за час якого споживач ризикує накопичити через штрафи та пені непідйомну суму боргу.

У КМДА поки що цю історію не коментують. Кияни тим часом публікують в Facebook спалені платіжки за тепло, а інші подають скарги на комунальне підприємство в Держпродпотребслужбу і вимагають перерахунку платежів назад.

За комунальні послуги українці заборгували понад 66 млрд грн. Найбільші борги за газ – 25 млрд грн. За тепло й воду винні понад 21 млрд грн. За централізоване водопостачання та водовідведення борги сягнули понад 6 млрд грн. За розподіл електроенергії заборгували 7 млрд грн.