Breaking news

“Слуги” пішли далі у кнопкодавстві. Замість них голосують невідомі особи

Замість народного депутата від “Слуги народу”, мажоритарника з Херсонщини Володимира Іванова 6 разів проголосувала інша людина – невідома жінка. Про це повідомляє рух “Чесно”

Це сталося на засіданні Комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 18 листопада, котре відбувалося у режимі відеоконференції.

2 з 6 голосувань стосувалися президентського законопроєкту про всеукраїнський референдум. Голова комітету, “слуга” Андрій Клочко підміни нібито не помітив.

Спочатку голова комітета зарахував голос “слуги” попри те, що його камера показувала пусту кімнату.

Пізніше, за нардепа 6 разів проголосувала невідома жінка, яка стояла за кадром.

У “Чесно” допускають, що це була помічниця депутата.

За законом голосування на засіданні комітету у режимі відеоконференції здійснюється членами комітету особисто і відкрито шляхом підняття рук та висловлення своєї позиції “за”, “проти” чи “утримався”.

Проте, якщо за порушення вимог особистого голосування на пленарному засіданні парламенту передбачена кримінальна відповідальність, то за аналогічне порушення на засіданні комітету – не передбачена взагалі.

“Чесно” звернувся по коментар до “слуги” Іванова, але той відмовився від телефонної розмови та запропонував особисту зустріч.

“Новообраний парламент не зміг подолати кнопкодавство у сесійній залі і пішов ще далі у порушенні закону, аніж попереднє скликання.

Вже дійшло до того, що голосує за нардепа навіть не народний депутат. Таке ганебне явище у політичній культурі ми спостерігали до цього лише на рівні обласних рад чи Київради, коли помічники проходили у сесійну залу, аби натискати кнопки замість депутатів”, – каже кординаторка “Чесно” Віта Думанська.

Заява голови Верховної Ради Дмитра Разумкова про те, що за рік роботи парламенту було всього 3 випадки кнопкодавства, є неправдою, повідомляв рух “Чесно”. Організація фіксувала 50 випадків кнопкодавства від 18 нардепів протягом першого року роботи нового скликання ВР.