Breaking news

“Слуги” обговорять із Зеленським звільнення голови Нацбанку

Група народних депутатів з фракції “Слуга народу” 1 липня зустрінуться з президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити низку питань, серед яких – звільнення голови Національного банку Якова Смолія.

Про це свідчить фрагмент листування, який із зали Верховної Ради опублікували “Букви”

“Наша група першої зустрічатиметься з президентом (Володимиром Зеленським) завтра о 17:00. Пропоную обговорити питання заздалегідь”, – йдеться у першому повідомленні в чаті “слуг”.

На цю пропозицію один їз учасником депутатського чату запропонував обговорити із Зеленським звільнення Смолія.

“НБУ – звільнення глави. СБУ – безпрецедентні повноваження, які зараз вписуються в законопроєкт СБУ профільним комітетом (безперешкодний доступ…)”, – йдеться у тексті.

Раніше Смолій заявив про свій намір залишатися на посаді до кінця своєї каденції – 2025 року.

“Для голови Національного банку закон передбачає термін каденції 7 років, і є вичерпний перелік підстав, за якими може бути змінений голова НБУ. Голова Національного банку призначається і звільняється за поданням президента, а затверджується Верховною Радою. У мене термін каденції завершується в 2025 році. Тобто ще є час і багато завдань, які ми повинні здійснити”, – сказав Смолій в інтерв’ю BBC.

Посли країн G7 заявили, що підрив незалежності НБУ поставить під загрозу міжнародну підтримку українського уряду. Таку заяву група підтримки послів G7 в Україні опублікувала у Twitter у відповідь на рішення фінансового комітету ВР підтримати проєкт постанови про оцінку діяльності голови НБУ Якова Смолія.