Breaking news

“Слуги народу” витратили на своїх помічників сотні тисяч гривень

На роботу помічників народних депутатів витрачено 311 мільйонів бюджетних коштів.

Щороку цифра, яку держава виділяє на утримання помічників змінюється, бо прив’язана до прожиткового мінімуму. У поточному році мова йде про 740 тисяч гривен на одного депутата. Про це йдеться у черговому розслідуванні BIHUS info.

Зокрема, Микола Тищенко за два неповних роки своєму помічникові заплатив 1 мільйон 100 тисяч гривень. Це приблизно по 45 тисяч гривень або 1500 доларів на місяць. Ці гроші йдуть його бізнес-партнеру Олександру Сітику. На Сітика записана квартира, будинок і ще всіляка всячина, якою на правах власника користується Микола Тищенко.

Син першого помічника президента України Володимира Зеленського Сергія Шефіра – Микита – працює помічником народного депутата від “Слуг народу” Юрія Киселя. Середня зарплата у нього приблизно 24 тисячі гривень на місяць, а також має періодичні надбавки у кількадесят тисяч гривень. Загалом за майже два роки роботи у Верховній Раді Микита Шефір отримав близько 600 тисяч гривень. У Верховній Раді він не з’являється.

Андрій Холодов взяв собі помічницею Лесю Васильченко бізнес-партнерку своєї дружини Катерини Шаховської. За її діяльність у Верховній Раді у ролі помічника нардепа вона отримала понад 700 тисяч гривень бюджетних коштів.

Володимир Тимофійчук взяв у помічники свого дядька Богдана Тимофійчука. І заплатив йому за рік майже 300 тисяч зарплати. Антикорупційні органи лише через рік побачили, що нардеп винайняв свого родича і передали справу до суду. Довелося звільнити дядька. І все.

Марина Нікітіна влаштувала помічником родича свого чоловіка Олександра. Працював за трудовим договором більше півроку і отримав за цей період близько 100 тисяч гривень.

Олександр Кабанов взяв помічницею Аліну Кузнєцову. Це дружина “Слуги” Олексія Кузнєцова. І за півтора року заплатив їй приблизно 600 тисяч бюджетних коштів.

Василь Німченко взяв помічницею свою дружину Марину Німченко, якій заплатив 375 тисяч гривень за два роки роботи парламенту.