Breaking news

Скільки коштуватиме опалення в Україні: через місяць тарифи підскочать

В Україні після подорожчання газу з 1 листопада уже через місяць тарифи на опалення у середньому зростуть на 14-16,5%.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Для прикладу, сім’я із трьох осіб у квартирі з газовою плитою до подорожчання платила за блакитне паливо приблизно 68,3 грн, а з 1 листопада платитиме 84,6 грн. Якщо ж будинок площею 90 кв.м опалюється газом, до подорожчання взимку потрібно було платити за газ приблизно 2,8 тис. грн, а з 1 листопада доведеться заплатити уже 3,4 тис. грн.

Варто враховувати, що зазначені розрахунки — приблизні. Вони грунтуються на нормативах споживання. Якщо є газовий лічильник, то платити можна не за нормативом, а за показниками фактичного споживання. Так, за нормативом опалення будинку площею 100 кв.м газом може обійтися 3,8 тис. грн, а якщо утеплити будинок, платити за лічильником і скоротити споживання на 35%, — сума в платіжці знизиться до 2,5 тис. грн. Тобто на 1,3 тис. грн у місяць.

Якщо виявиться, що нові витрати — вищі 15% сукупного доходу сім’ї, то варто звернутися до органів соцзахисту. Кабінет міністрів обіцяє дати субсидію усім, хто її потребує. Наступного року на “комунальні знижки” планують витратити 55 млрд грн.

Джерело