Breaking news

Скасування недоторканності нардепів: Рада зробила важливий крок

Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

Так, за проект постанови про подальшу роботу над внесеним президентом документом №7203 на засіданні 20 вересня проголосували 274 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Ініціатива передбачає виключення з чинної редакції Основного Закону норму про те, що “народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані”.

При цьому залишається норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Передбачається, що цей закон вступить в силу з 1 січня 2020 року.

Як відомо, 19 жовтня 2017 року законопроект був направлений до Конституційного суду, який визнав його конституційним .

Відповідно до процедури, для прийняття змін до Конституції спочатку законопроект направляється в КС для отримання висновку. Після його отримання проект закону розглядається парламентом і попередньо схвалюється мінімум 226 голосами. А остаточне прийняття може відбутися не раніше ніж на наступній черговій сесії ВР і має прийматися мінімум 300 голосами.

Джерело