Breaking news

Скандальне рішення КС: Зеленський зажадав від суддів пояснень

Президент Володимир Зеленський зажадав від суддів КС пояснень про причини прийняття резонансних рішень щодо незаконного збагачення та е-декларування.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Ще вчора Зеленський буквально вимагав від представників суду виразно пояснити, чим вони керувалися при прийнятті таких спірних рішень. Чому ці рішення, особливо в частині обов’язкового декларування доходів високопоставленими чиновниками, завдають суттєвих ударів по всій антикорупційній архітектурі країни й ставлять нас у двозначне становище на міжнародній арені. Від чіткої відповіді суддів КС залежить подальший розвиток подій. Адже це не просто окремі виклики, суспільному консенсусу, який склався в частині декларування доходів. Швидше потрібно говорити про те, що КС вирішив самостійно переглянути новий суспільний договір в країні, який передбачає нульову терпимість до будь-яких непрозорих форматів в державному управлінні. І повернути нас до старих часів, коли топ корупція домінувала в державі”, – заявив Подоляк.

Радник глави ОП додав, що ніхто не очікував, від КС “перетворення на агресивного політичного гравця”, тоді як той повинен бути своєрідним символом непорушності нової системи. Подоляк також заявив про те, що у Зеленського є низка інструментів, які дозволять повернути в нормальне русло конфліктну ситуацію.

“Серед них – спеціальне засідання РНБО, яке цілком може дати належну політико-правову оцінку позиції КС. З виробленням подальших рекомендацій всім органам виконавчої влади. Більш жорсткий інструмент – спеціальне засідання ВР, на якому потрібно буде заслухати суддів, аби зрозуміти їх мотивацію”, – пояснив він.

У вівторок Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Рішення прийняв за конституційним поданням депутатів від ОПЗЖ і групи “Партія”за майбутнє”. Після цього президент Володимир Зеленський заявив, що скористається законодавчою ініціативою, щоб спробувати повернути закон через Верховну Раду.

У НАЗК заявили, що з рішення КС закриють реєстр електронних декларацій.

Сьогодні президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.