Breaking news

Скандал! У Вінниці презентували вино «Небесна сотня»

Ініціатор фестивалю вина у Вінниці Олександр Шемет презентував вино “Небесна сотня”, виготовлене за рецептом батьків вінницького Героя Небесної Сотні Максима Шимка, після чого в соцмережах розгорілися суперечки, передає Depo.Вінниця.

Багатьом вінничанам здається неподобством той факт, що назву “Небесна сотня” отримав алкогольний напій, інші вважають, що нічого в цьому поганого немає і погоджуються з аргументами Шемета.

“Так сталося, що з Максимом Шимком ми не були у якихось особливо товариських стосунках. Різні покоління? Але маючи певний досвід організації фестивалів середньовічної реконструкції наші дороги періодично сходились і ми подавали один одному руки при випадкових зустрічах і питали про здоров’я. Коли сталася трагедія і Максима не стало, мене оповив сум, але коли він стих, то перейшов у гордість, що я знав ту людину, що він, як і я, вінничанин”, – пише Шемет на своїй ФБ-сторінці.

Тепер Шемет дотичний до організації лицарського фестивалю, який названий на честь Максима Шимка.

“У Максима Шимка теж є “свій” фестиваль. Він проходить у жовтні на базі громадського простору “Блокпост Підкова”, в якому я координую певні соціальні програми. На останньому фестивалі переможці в колективному поєдинку бугурті мали отримати як приз і як символ тих часів діжечку вина. Але діжечки не знайшли і придумали якийсь інший приз. Вино подарували мені, бо знали, що я в тому “кохаюсь”. Спробувавши трунок, я був приємно здивований його якістю. Тому мене дуже зацікавило, хто ж той майстер, який знає секрет такого напою”, – пише Шемет.

Виявилося, що вино на свято принесла мама Максима Зоя Семенівна та його брат Павло.

“Поцікавився у них, скільки років тому вину. Вони сказали, що років так шість. О, то може це вино робив сам Максим? Ні, кажуть, він тільки яблука на нього збирав… Саме тоді у мене виникла ідея нагадати землякам, що герої – це такі ж, як і вони, звичайні люди, і що вони теж можуть бути героями, якщо зроблять для себе такий вибір… Коли люди покидають цей світ, вони після себе залишають не лише легенди, а і дерева в саду та вино в льосі. Тому взяв і розлив те вино у пляшки і назвав його “Небесна сотня”, щоб пригостити ним земляків вінничан на першому фестивалі вина у місті Вінниця”, – пояснив Шемет.

Джерело