Breaking news

Швейцарія не відхилила пропозицію від вільного пересування з ЄС

На референдумі швейцарці не відмовились від вільного пересування з країнами Європейського Союзу. Таким чином відхилили пропозицію правої партії.

Про це повідомляє Swiss Info.

Перші результати показали, що пропозиція буде відхилена приблизно 62% голосів виборців. Але остаточні результати референдуму очікуються сьогодні пізно ввечері.

“Результати голосування, схоже, підтверджують політику уряду, яка полягає в двосторонніх угодах з блоком з 27 країн”, – заявив Урс Бієр, політолог з провідного дослідницького інституту GfS в Берні.

Швейцарська народна партія, що ініціювала проведення референдуму, не змогла заручитися значною підтримкою, додав він.

Представники партії стверджували, що політика вільного пересування – яка дозволяє громадянам ЄС працювати в Швейцарії і навпаки – призвела до перенаселеності, навантаженні на навколишнє середовище та інфраструктуру. Також серед занепокоєнь назвали експлуатацію системи соціального забезпечення. Тобто вільне пересування привело до припливу 1 мільйона осіб за останні 13 років. Народна партія заявила, що всього цього стає “занадто багато” і що уряд повинен домовитися про нову угоду з Брюсселем.

2014 року Швейцарія вже проводила референдум про припинення вільного пересування. Тоді голоси розділилися майже порівну, за збереження проголосували 50,3% виборців.