Breaking news

Що зміниться з 1 серпня в Україні: нові ціни на газ відключення аналогового ТБ і зміни в тарифах

Останній літній місяць несе кілька істотних змін в банківській сфері, телемовленні, будівництві, а також чергове підвищення цін на газ. Дізнайтеся, що зміниться з 1 серпня 2018 року в Україні

Зростуть ціни на газ. З 1 серпня «Нафтогаз» підвищує мінімальні ціни на газ для промислових споживачів на 1,8% – до 10130 грн за тис. куб. м (в липні ціна була 9952,8 грн за тис. кубометрів). Максимальні ціни на газ для промспоживачів з 1 серпня будуть підвищені на 1,7% – до 11083,2 грн (у липні – 10893,6 грн).

Як відзначили в компанії «Нафтогаз», цінові пропозиції диференційовані в залежності від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків. Якщо покупець не має заборгованості перед «Нафтогазом» або буде купувати не менше 50 тисяч кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна. У всіх інших випадках буде діяти більш висока ціна. Всі ціни вказані з урахуванням ПДВ.

цена на газ

НБУ вводить новий тариф для банків. З 1 серпня Національний банк України вводить плату за підкріплення кас банків монетами номіналів 10 і 50 копійок. До цього підкріплення кас банків монетами було безкоштовним. Згідно з постановою НБУ №71 від 25 червня, яка набуває чинності 1 серпня, тариф на підкріплення кас банків розмінними монетами номіналом 10 коп. становить 20 грн за 1 тисячу штук, номіналом 50 коп.- 35 грн на 1 тис. штук. Підкріплення кас номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. залишиться безкоштовним.

Крім того, монети дрібних номіналів 1, 2, 5 і 25 копійок більше не будуть карбуватися, хоча будуть і далі перебувати в обігу.

Почнуть діяти правила розробки зонінгу. З 1 серпня 2018 вступає в силу ДБН Б.1.1-22 діє до: 2017 «Склад та зміст плану зонування територій, який був затверджений Наказом Мінрегіону №344 від 27.12.2017 року». Зонінг не визначає розміщення конкретних об’єктів та обсягів будівництва, а встановлює види використання території ділянок, умови і обмеження в межах певних зон і підзон. Зонінг населеного пункту буде регулювати планування і забудову територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, а також встановлювати правові гарантії по використанню нерухомості для власників і осіб, що мають намір придбати права володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, а також іншими об’єктами нерухомості.

Нові норми зонування, крім того, покликані створити сприятливі умови для залучення інвестицій в будівництво.

Відключать аналогове мовлення. З 1 серпня 2018 у Києві, Київській і Кіровоградській областях буде припинено аналогове ефірне мовлення національних і місцевих телеканалів. Це станеться в рамках виконання міжнародних зобов’язань щодо впровадження цифрового мовлення. За рішенням уряду, аналогове мовлення всіх телеканалів у всіх областях України буде припинено з 1 вересня 2018 року. Щоб і надалі мати можливість дивитися національні телеканали, потрібно вибрати інший тип прийому сигналу. Наприклад, придбати цифровий Т2-приймач, який підключається до існуючої антени, або підключитися до кабельного або інтернет-телебачення.

аналоговое телевидение антенна

Тариф на гарячу воду і опалення знизиться. З 1 серпня “Київтеплоенерго” знизить ціну гарячої води і опалення, діяти даний тариф буде до 31 грудня 2018 року. 19 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила нові тарифи для КП “Київтеплоенерго” на відпуск електроенергії і тепла з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Ціна з ПДВ складе близько 940 грн за Гкал замість 1: 326 грн за Гкал.

джерело