Breaking news

Що буде з чиновниками, які не склали іспит з української

Українські чиновники, які з першого разу не складуть іспит на знання державної мови, отримають можливість для перездачі.

Про це заявив міністр Кабміну Олег Немчінов, передає Уніан.

“Закон один для всіх – чи працює людина або претендує на посаду в секретаріаті Кабміну, або це місцева адміністрація. Є можливість протягом 4 місяців перездати це тестування”, – сказав Немчінов.

Міністр запевняє, що подібна норма вже існувала, але володіння державною мовою не вимагало документального підтвердження.

За його словами, корупційна складова при проходженні тестів – виключена.

“В даному випадку не передбачається контакт претендента на знання мови з людиною, яка визначає цей рівень”, – пояснив він.

Законодавча норма про іспити з державної мови набула чинності 16 липня 2021 року. Перші іспити чиновники почали складати 19 липня.

Іспити організували, зокрема, в Києві, Івано-Франківську, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків, складається з чотирьох частин: “Культура мовлення” (24 тестових завдання), Читання (20 тестових завдань), Письмо (1 завдання відкритого типу), “Мовлення” (2 завдання відкритого типу).