Breaking news

СБУ позбавила мера Черкас доступу до державної таємниці

Служба безпеки України скасувала міському голові Черкас Анатолію Бондаренку доступ до державної таємниці.

“Я, коли прийшов на роботу, отримав два цікавих листи. Перший про скасуванню Бондаренку допуску до державної таємниці від СБУ. Цікавий лист, я розумію, що Служба безпеки замість того, щоб займатися пошуком шпигунів, вона зранку і до ночі зайнята головою міста Черкаси, за те що він посмів, все таки, послабити карантин. Ну нічого, я думаю, що розберемося”, – заявив мер Черкас у Facebook.

В управлінні СБУ у Черкаській області повідомили, що правоохоронці виявили невиконання Бондаренком обов’язків щодо державної таємниці. Йдеться порушення Закону “Про державну таємницю”, повідомляє “Суспільне”

СБУ раніше інформували щодо приведення до відповідності стану охорони держтаємниці у Черкаській міській раді. Однак, міським головою продовжувалися порушення вимог закону та порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Зважаючи на виявлені порушення вимог законодавства про державну таємницю, Бондаренку скасовали доступ до держтаємниці.

Міська влада Черкас з 1 травня пом’якшила карантин для частини підприємців міста, хоча в Україні такі послаблення були заплановані на 11 травня. Поліція почала кримінальне провадження.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що ослаблення карантину в місті безпечно, а правоохоронних органів він не боїться. На що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пригрозив Бондаренку жорсткою реакцією.