Breaking news

Савченко програла суд

Київський апеляційний суд скасував виплату 600 тис. грн моральної шкоди колишній народній депутатці Надії Савченко. Про це пише “Главком”

Вона судилася за її арешт і тримання під вартою більше року.

Савченко арештували 23 березня 2018 року за підозрою в підготовці терактів і посяганні на життя депутатів. За ґратами вона перебувала майже рік до 15 квітня 2019-го.

Ексдепутатка подала позов до суду з вимогою виплатити їй 1,1 млн грн моральної і матеріальної компенсації за порушення її прав під час перебування під арештом.

Торік у листопаді Деснянський районний суд міста Києва частково задовольнив її позов і постановив виплатити їй 600 тис. грн моральної шкоди. Офіс генпрокурора оскаржив це рішення.

Апеляційний суд 24 травня задовольнив цю скаргу і скасував рішення суду першої інстанції про виплату компенсації Савченко. На думку колегії суддів, цю справу слід було розглядати в порядку адміністративної, а не цивільної юрисдикції, оскільки позивач обіймала посаду публічної служби, а саме народного депутата, і намагається захистити свої трудові права.

На позачергових виборах у липні 2019-го Надія Савченко балотувалася в окрузі №51 в Донецькій області. Там за неї проголосувало вісім виборців. До ВР вона не пройшла. Савченко публікувала фото, на якому палить у багатті агітаційну газету зі своїм зображенням.