Breaking news

Саміт “Україна – ЄС”: стали відомі результати зустрічі

У Брюсселі на саміті “Україна – Євросоюз” лідери ЄС і України обговорили ряд питань співпраці і подальшої підтримки з боку ЄС, а також прийняли ряд важливих рішень.

Сторони на саміті підтвердили незмінну позицію щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС на основі Угоди про асоціацію, йдеться в повідомленні пресслужби президента України.

Президент Євроради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз виділить Україні 190 мільйонів євро, які повинні допомогти країні в боротьбі з коронавірусом.

В ЄС відзначили досягнутий Україною прогрес у процесі здійснення реформ – земельної реформи, прийняття закону про регулювання банківської діяльності, прогрес в децентралізації, початок роботи Вищої антикорупційного суду – і наголосили на необхідності подальшого прискорення процесу реформування і боротьби з корупцією.

Європейський Союз повідомив про нові програми з підтримки сільського господарства, місцевого мікровиробництва, малих і середніх підприємств (МСП), в тому числі за рахунок кредитування в місцевій валюті, громадянського суспільства, транспорту, інфраструктури, навколишнього середовища і кліматичної діяльності, а також про конкретну підтримку сходу України.

“Ми вітали продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України. Ми наголосили на важливості продовження виконання критеріїв лібералізації візового режиму і прискорення відповідних зусиль з реформ. Ми з нетерпінням чекаємо відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, як тільки це дозволять епідемічні умови”, – йдеться в тексті заяви.

Також в ЄС заявили про невизнання незаконної анексії Криму Росією і необхідність відновлення санкцій відносно РФ і посилення політичного тиску на Кремль, а також визнали відповідальність російської сторони за відновлення обстрілів на Донбасі і порушення режиму тиші.

“Ми високо оцінили конструктивний підхід України в Нормандські форматі і Тристоронньої контактній групі і закликали Росію відповісти взаємністю”, – йдеться в тексті.

На саміті Києву нагадали про необхідність деолігархізації, а також викорінення корупції та проведення реальної судової реформи.

Нагадаємо, Євросоюз і Україна підписали угоду про виділення 60 млн.