Breaking news

“Русь – це ми” – Арестович пропонує перейменувати Україну

Росія щорічно витрачає мільярди доларів на пропаганду заради підтримання твердження про свою давню спадщину й величну історію.

Радник керівника Офіса президента Андрія Єрмака, спікер української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що змінив би назву нашої держави на “Русь-Україна”, аби “відібрати у РФ бренд руських”.

“Я борюся за те, щоб ми називали війну правильно ㅡ “русько-російська” війна. Русь ㅡ це ми. Україні варто пригадати власну історію. Звісно, якщо говорити історично справедливо, то є гілка слов’янська, яка пішла на Москву, і десь там глибоко ми з цією гілкою є родичами. Але, по-перше, Росія не зводиться лише до слов’янського елементу, там багато хто є. І на цей конструкт ㅡ претендувати на спадщину Русі ㅡ вона може, м’яко кажучи, з великою натяжкою. Я б змінив назву держави, подвійну назву зробив би”, – сказав він під час інтерв’ю журналісту Роману Цимбалюку.

На заяву відреагувала представниця МЗС Росії Марія Захарова.

“Над цим уже працюють”, – відповів Арестович на запитання журналіста про те, коли ж чекати на указ президента Володимира Зеленського щодо перенайменування держави.

12 серпня Арестович заявив, що він є противником мовного закону, який діє в Україні. Він також висловився, що в Україні на законодавчому рівні потрібно розрізнити поняття “російський” і “руський”.