Breaking news

РПЦ у Москві не проводить масових зібрань через Covid. У Києві – навпаки

Російська православна церква через поширення Covid-19 вирішила не проводити ходу в Москві 28 липня. Натомість РПЦ в Україні таку ходу з нагоди 1033-ї річниці Хрещення Київської Русі-України проводить. На ході у столиці України люди масово пересуваються без масок.

У Києві у ході від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври взяли участь понад 20 тис. людей, повідомила Національна поліція.

Участь у ході зокрема брали глава РПЦ в Україні Онуфрій і народний депутат, колишній “регіонал” Вадим Новинський.

Поліція перекривала рух на вулицях Хрещатик, Михайлівській, Великій Житомирській, Трьохсвятительській, Володимирському узвозі, Михайла Грушевського, Парковій дорозі, Івана Мазепи, Лаврській, алеї Героїв Крут, Дніпровському узвозі.

Блогер Денис Казанський пише:

“Вчора РПЦ офіційно заявила, що відмовляється проводити хресну ходу в Москві, щоб не наражати на громадян Росії небезпеки зараження ковідом. А в Україні РПЦ (яка діє тут під брендом УПЦ МП) сьогодні свідомо звезла тисячі людей до Києва на масовку.

Що це означає? Відповідь тут настільки очевидна і зрозуміла, що немає потреби навіть її озвучувати.

Але якщо з РПЦ і її завданнями все ясно, то хотілося б знати – чому влада допускає це безумство? Якийсь абсурд. Як тільки ситуація із захворюваністю трохи покращилася, робиться все, щоб спровокувати нову хвилю”

За минулу добу найбільшу кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції зареєстрували у Києві.

Минулого тижня в Олександрівській лікарні столиці виявили шість випадків зараження штамом коронавірусу Delta.