Breaking news

РПЦ розриває відносини з Константинополем: перші подробиці скандального рішення

Рішення про розрив прийняли на Синоді в Білорусі.

Російська православна церква розриває спілкування з Константинопольським патріархатом.

Священний синод Російської православної церкви (РПЦ) визнав неможливим продовження євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Про це заявив керівник Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Волоколамський Іларіон за підсумками засідання Синоду Російської православної церкви в Мінську.

«На засіданні священного синоду прийнято рішення про повний розрив спілкування з Константинопольським патріархатом», – сказав він

Те, що Константинополь зняв анафему з Київського патріарха Філарета, в РПЦ назвали «антиканонічним діянням» і «спробою зруйнувати самі основи канонічного устрою православної церкви».

З такою думкою в ефірі пропагандистського ток-шоу на телеканалі “Росія 1” виступив російський політик і лідер руху “Нова Росія” Микита Ісаєв.

За його словами, рішення Священного Синоду про надання Україні Томосу є історичним і воно автоматично позбавило російську столицю статусу “центру руського миру”.

“Сьогодні РПЦ отримала такий удар, якого вона не отримувала з 1917 року. У той момент, коли церква була повністю розвалена більшовиками і після цього дуже довго відновлювалася”, – заявив політик.

Ісаєв також упевнений, що після рішення Константинополя РПЦ автоматично стає однією з помісних церков.

“Москва автоматично перестає бути центром “руського мира”. Тепер же РПЦ стає однією з помісних церков”, – підсумував він в ефірі пропагандистського ток-шоу.

Джерело