Breaking news

Розкол з Путіним близько, напруження досягло межі: Кирилу повідомили про стеження влади

Протиріччя між Кремлем і РПЦ досягли серйозних масштабів.

Між Кремлем і Російською православною церквою почалися серйозні протиріччя. Це показало позачергове засідання Синоду Московського патріархату в московському Даниловому монастирі, яке відбулося минулої п’ятниці.

На засіданні, до речі, був відсутній предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій (Березовський) – одна з ключових фігур в «битві» московської патріархії за Україну. Він послався на погане самопочуття.

Кирило, однак, йому не повірив, тому що по відеозв’язку сказав «брату у Христі»: «Радіємо бачити Вас в силі і міці!». Після нетривалої бесіди з Онуфрієм і обміном люб’язностями, згідно з церковним етикетом, Кирило відключив зв’язок.

Але головною сенсацією зборів стало незвично прямолінійне втручання Кремля у справи, здавалося б, духовні.

Приблизно опівдні, коли засідання вже було в розпалі, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков несподівано заявив, що в Кремлі «відстежують» роботу Синоду і вважають «кращим» сценарій «збереження єдності православного світу». Зазвичай патріархія і Кремль вирішували подібні питання кулуарно, і якщо прес-секретарю президента довелося давати вказівки Патріарху через телеефір, значить, протиріччя досягли серйозних масштабів.

Слід зазначити, що слухи про то, що “патріарх всія” дратує Кремль з’являлися давно і неодноразово. Саме з подачі російського уряду, як стверджують наближені, в пресі періодично з’являється компромат на Кирила.

Джерело