Breaking news

Росія претендує на Дніпро: у Путіна почали погрожувати Україні

Кремль став висувати на адресу України нові погрози.

На цей раз Москва загрожує знищенням або перенаправленням русла Дніпра як основної водної артерії країни.

Про це у себе в Telegram-каналі написав політтехнолог і блогер Олексій Голобуцький. За словами експерта, Російська Федерація таким чином “реанімувала” загрози ще з часів правління Єльцина.

днепр

“Сьогодні Російська Федерація публічно претендує не тільки на Азов і Керченську протоку, а також весь Крим з шельфом, а й на річку Дніпро”, – упевнений Голобуцький.

“В інформаційне суспільство закинули інформацію про те, що у Москви нібито є можливості для відповіді на водну блокаду окупованого півострова і перекриття витоків річки Дніпро і перекидання її вод в обхід України. Дана ситуація дає черговий привід Україні сісти за стіл переговорів про статус міжнародної річки Дніпро “, – заявив він.

Блогер нагадав, що 880 кілометрів Дніпро тече по Україні, але 485 км припадає на територію Росії. При цьому, Києву належить менше половини територій водозбору річки, а близько 50% води український Дніпро отримує з приток, що випливають з території РФ.

“У що це обійдеться? Необхідні точні розрахунки, але сума в будь-якому випадку буде менше, ніж бюджет на водопостачання окупованого Криму в період з 2014 по 2018 роки і будівництво Кримського моста. А ось для України наслідки повороту річок будуть катастрофічними як в економічному, так і політичному планах “, – підсумував експерт.

 

Джерело