Breaking news

Росія офіційно визнала ”вибори на Донбасі”: що трапилося

Росія офіційно визнала незаконні вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської області.

Як повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook, це сталося 6 листопада на переговорах ТКГ в Мінську.

“РФ сьогодні офіційно заявила, що визнає результати організованих ними ж “виборів” московських маріонеткових режимів. Українська сторона заявляє: РФ, яка дала старт псевдовиборам в окупованому Донецьку і Луганську, “виборам”, які суперечать букві і духу мінських угод, сьогодні видала цією заявою мандат на війну, яку вона давно оголосила Україні”, – повідомила вона.

За словами Геращенко, подібні дії Росії та її маріонеток на Донбасі ведуть до зриву політико-дипломатичних переговорів у Мінську і дестабілізації ситуації на фронті.

“Це повтор сценарію 2014 року, коли псевдовибори, організовані Кремлем, привели до зриву мінських переговорів, невиконання мінських угод і серйозної дестабілізації на Донбасі, до тисяч жертв серед військових і цивільних. Ці псевдовибори вже засудили ЄС, США, країни G7, більшість країн, що входять до Радбезу ООН”, – наголосила вона.

За словами першого віце-спікера Ради, ця авантюра матиме серйозні наслідки, як політичні, так і з боку безпеки. При цьому на засіданні в Мінську спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік зробив офіційну заяву: “псевдовибори в ОРДЛО категорично суперечать духу і букві Мінських угод”.

Пізніше повноважний представник Росії в контактній групі по Донбасу Борис Гризлов спробував виправдатися з приводу незаконності виборів на окупованих територіях.

В Мінську сьогодні відбулося засідання ТКГ і робочих груп. На всіх групах українська сторона підняла питання скасування…

Опубліковано Iryna Gerashchenko Вівторок, 6 листопад 2018 р.

Джерело