Breaking news

РНБО взялась за розробників вірусу Petya

Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції проти причетних до розробки вірусу Petya.

Застосували санкції щодо чотирьох юросіб та шести фізосіб. Вони афілійовані зі спецслужбами РФ, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу, повідомляє “Українська правда”.

“Вони безпосередньо причетні до розробки компонентів вірусу Petya, вони здійснювали його модерацію, організовували кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури нашої країни. Також було встановлено, що ці кіберзлочинці внесені до санкційного списку США і обвинувачуються правоохоронними органами США за здійснення кібератак”, – сказав він.

Проти кого саме впровадили санкції, Данілов не повідомив.

Вірус Petya.A вразив українські комп’ютери 27 червня 2017 року. Так, першими під атаку попали кілька українських банків, різні державні та комерційні підприємства. Зокрема, комп’ютерні системи “Укренерго”, “Київенерго”, мережі заправних станцій WOG, сайт “Нафтогаз Україна”, аеропорт Бориспіль, “Укртелеком”, “Нову пошту”, “Ощадбанк” та навіть Кабінет міністрів України.

У групі ризику: комп’ютери й автоматизовані мережі під управлінням ОС Microsoft Windows. Також він поширюється через бухгалтерську систему M.E.Doc, як обов’язкова до використання для податкової звітності. Вірус шифрує файли користувачів, після чого виводить повідомлення з пропозицією оплатити в біктоінах $ 300 за ключ розблокування даних. Станом на 29 червня 40 компаній уже перерахували по $ 300 у валюті біткойн інтернет-вірусу Petya. Це відслідкували за біткойн-гаманцем здирників. Повідомляють, що ключ для розшифрування даних у відповідь ніхто не надіслав.