Breaking news

Рішення Константинополя по Томосу: УПЦ пояснила, що далі

Рішення Вселенського патріархату, прийняті на засіданні Синоду 9-11 жовтня , усувають ряд канонічних аномалій і відкривають шлях до утворення в Україні єдиної помісної автокефальної Української православної церкви і отримання Томосу про автокефалію.

Про це сказано в офіційній заяві Української православної церкви Київського патріархату, опублікованому 12 жовтня прес-центром УПЦ КП.

У Київському патріархаті відзначили, що відновлення патріаршої Ставропігії як представництва Вселенського патріарха в Києві сприятиме кращій взаємодії між Константинопольською Матір’ю-Церквою та Помісної УПЦ, а також служити видимою ознакою постійного спілкування між двома церквами.

Зняття анафеми з патріарха Філарета в УПЦ КП назвали відновленням канонічного порядку і справедливості.

“З 1992 року наша церква і особисто патріарх Філарет вважали незаконними і недійсними всі ці заборони, тому що вони були накладені через політичні причини, а не через порушення догматів і канонів церкви”, – сказано в повідомленні.

У КП пояснили, що Вселенський патріархат показав, що всі рішення Московського патріархату є недійсними, тому відновив у всеправославному рівні канонічне визнання ієрархічного сану і патріарха Філарета, і всього єпископату і духовенства Київського патріархату, а також дійсність і дієвість всіх скоєних ними таїнств.

“Відтепер не існує штучно створеної Російською Православною Церквою ізоляції Київського Патріархату від церковного, молитовного та євхаристійного спілкування з повнотою Православ’я. Все вище сказане в рівній мірі відноситься і УАПЦ”, – додали в УПЦ КП.

В УПЦ КП також підкреслили, що рішення про невизнання анексії Київської митрополії Московським патріархатом у 1686 році підтвердило, що Москва не має канонічних прав на Православну церкву в Україні і що УПЦ, як спадкоємиця древньої Київської митрополії, не має підпорядкування церкви Росії.

Київський патріархат закликав ієрархів УАПЦ і залучених в процес єднання ієрархів Московського патріархату в Україні приступити до підготовки Надзвичайного Об’єднавчого Собору.

“Завданням цього Собору є прийняти рішення про церковну єдність, вибрати предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від імені отримає Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію УПЦ”, – пояснили в КП.

Також Київський патріархат закликав єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, як і єпископат, духовенство та вірних Московського патріархату, підтримати процес об’єднання українського православ’я. При цьому підкресливши, що це має відбуватися мирно, без захоплення церков і будь-яких інших насильницьких дій.

“Процес об’єднання українського православ’я має відбуватися добровільно, мирно і без примусу, кожен член Церкви, як і кожна громада мирян або ченців мати право вільно вибрати центр свого церковного підпорядкування – належати до Української або до Російської церкви”, – сказано в повідомленні.

“Ті ієрархи, духовенство та миряни, які захочуть, незважаючи на всі обставини, в подальшому підкорятися Московському Патріархату, мають право на це. Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими церквою і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією і законами нашого держави і міжнародним правом “, – підкреслили в УПЦ КП.

Джерело