Breaking news

Річне утримання Зеленського коштувало українцям понад 30 млн

2020 року забезпечення діяльності президента, не враховуючи витрат на держохорону, коштувало платникам податків 30,8 млн грн.

4,8 млн грн за рік витратили на пальне, оплату добових та проживання працівників у відрядженнях із президентом, йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Найбільша стаття видатків оплата перельотів. Торік Володимир Зеленський “налітав” на понад 22 млн грн. Наприклад, на переліт президентського борту за маршрутом Київ – Цюріх – Тель-Авів – Київ у січні торік пішло понад 2,5 млн грн.

Перед переїздом президентської родини на державну дачу в Конча-Заспі, на ремонтні роботи там витратили 1 млн грн. Утримання будинку, у який переїхав Зеленський 2020-го, коштувало 3,4 млн грн. На мінімум 391 тис. грн потягнув візит президента в Івано-Франківську область, де він зустрів Новий рік. Крім того, Зеленський 2 тижні перебував у “Феофанії”, а це ще 109 тис. грн із бюджету.

Такий підрахунок не враховує витрат Управління державної охорони на захист президента та його родини. Їх неможливо підрахувати, оскільки навіть інформація про кількість залучених до цього людей є секретною. Можна припустити, що йдеться про додаткові десятки мільйонів, адже загальний бюджет УДО 1,5 млрд грн на рік.

Президент Володимир Зеленський перебував у лікарні “Феофанія” на тих же умовах, що й інші пацієнти. Сума утримання – 7,8 тис. грн на день. Вона може змінюватися, адже залежить від препаратів і процедур, які роблять пацієнту. Так, у листопаді торік президенту щодня робили КТ і Covid-тест, препарати міняли в залежності від симптоматики.