Breaking news

Результати виборів на Прикарпатті оголосять після судів

4 квітня на окрузі №87 в Івано-Франківській області завершили підрахунок голосів за кандидатів у народні депутати. Довибори у Верховну Раду там відбулися 28 березня. Центром округу є місто Надвірна.

Висуванець “Слуги народу” Василь Вірастюк нібито набрав 31,25% голосів. Обійшов Олександра Шевченка від партії “За майбутнє”, за якого проголосували 29,69%. Третім став представник “Свободи” Руслан Кошулинський із 28,86%. Напередодні виборів на його користь знялася висуванка “Європейської солідарності” Маруся Звіробій-Біленька. У “Свободі” назвали результати виборів сфальсифікованими.

За два дні після голосування в округ приїхали 28 народних депутатів від “Слуги народу” на чолі з Миколою Тищенком ресторатором і колишнім телеведучим програми “Ревізор”. Вимагали пришвидшити підрахунок і провокували скандали.

На деяких дільницях, де виграв Шевченко, окружна виборча комісія провела перерахунок і виявила нестачу бюлетенів. Вибори там визнали недійсними.

У Центральній виборчій комісії кажуть, що результати волевиявлення встановлять після остаточних рішень судів у 24 справах.

Довибори проводили, бо народний депутат від цього округу Зіновій Андрійович став мером Надвірної і склав мандат.

 Масштаби порушень були типові для українських виборів. Правоохоронні органи повинні з’ясувати розміри підкупу, говорить політичний експерт 47-річний Олексій Кошель. Очолює громадську організацію Комітет виборців.

 Наші спостерігачі кілька разів помічали білий мікроавтобус, до якого підходили люди. Ймовірно, звітували про голосування й отримували кошти. Інша справа встановлення результатів. Порушень надзвичайно багато. Те, що відбувалося на 87-му окрузі, не має жодної ознаки виборчого процесу. Це політико-кримінальні розбірки у стилі початку 1990-х. Грубі фальсифікації.

Зараз немає юридичних механізмів, щоб визнати вибори недійсними. Політико-правове рішення було б найкращим для інтересів держави й суспільства. Якщо Василя Вірастюка визнають народним депутатом, то до кінця його перебування в Раді триватиме дискусія, наскільки законними є його рішення.

На 19 дільницях справді перемагав Олександр Шевченко. Протягом останніх років він засівав цей округ, займався псевдоблагодійністю, підкупом виборців. І на цих дільницях Шевченко майже вдвічі перегравав Вірастюка. Тому “Слуги народу” використали технологію ліквідації результатів.

На цих виборах відсторонилося Міністерство внутрішніх справ. На останніх загальнонаціональних кампаніях поліція намагалася виступати головним арбітром, посилювала охорону дільниць. МВС якісно впливало на виборчі процеси навіть політичними заявами. Та цього разу маємо всі підстави говорити, що результати сфальсифіковані.