Breaking news

Революційна реформа в українських школах: контракт із вчителями і не тільки

Всіх українських вчителів і директорів шкіл пенсійного віку запропонували перевести на контрактну форму

Про цю ініціативу Міністерства освіти розповіла його голова Лілія Гриневич. За її словами, у законопроекті «Про загальну середню освіту», які відомство готується внести на розгляд парламенту, передбачений пункт про переведення всіх працівників сфери освіти пенсійного віку на контрактну форму.

Відзначається, що ця ініціатива буде поширюватися як на вчителів, так і на директорів шкіл.

«Це означає, що з ними кожен раз будуть переукладати контракт», – пояснила Гриневич.

образование школа

Вона зазначила, що контрактна система роботи для співробітників пенсійного віку дозволить більш ефективно вирішувати кадрові питання у школах.

«Є старші викладачі-пенсіонери, які в 70 активно працюють, а є такі, які вже не здатні працювати… Тоді вони відпрацювали контракт – і його далі можуть не продовжити», – розповіла міністр.

Вона додала, що всі умови роботи будуть прописуватися в контракті.

«Якщо педагог може пропускати уроки, бути на заняттях бездіяльним, є прояви знущання над дітьми – є підстави розірвати контракт», – зауважила Гриневич.

Вона також додала, що тривалість контракту буде визначатися директором школи.

«Тривалість контракту – на розсуд директора школи. Може бути на рік, а може на 5. Він бачить, як учитель працює», – впевнена міністр.

школа,

Раніше стало відомо, що українським вчителям збираються дати пільги на житло з опаленням і електрикою.

Мінсоцполітики розробило урядову постанову з метою приведення положень Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу у відповідність до Закону.

Законом «Про освіту» № 2145-VIII передбачено надання педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, пільг на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.