Breaking news

Разумков, Стефанчук та Арахамія влаштували публічні розбірки

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, його перший заступник Руслан Стефанчук та голова “Слуги народу” Давид Арахамія посперечалися через законопроект про олігархів.

Дискусія відбулася в ефірі програми “Свобода слова”.

“Було звернення уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової. На цей лист відреагували чотири депутатські фракції та групи. У мене не було іншого варіанту, як відправити цей законопроект до Венеціанської комісії. Вважаю, що діяв в рамках того, про що мене попросила частина ВР”, – пояснив Разумков.

Йому опонували Стефанчук та Арахамія. Зокрема, перший віце-спікер заявив, що у нього “двояке відношення з приводу цього”.

“Всі законопроекти направляли до Венеціанської комісії в редакції першого читання або до того, які були подані в парламент, або коли ми їх розглядали в першому читання. Всі шість. Тоді жодного разу не біло пропозиції, мовляв давайте цього не робити”, – наголосив Разумков.

Арахамія запитав: “У чому суспільна важливість перевіряти через Венеціанську комісії законопроект про олігархів?”.

“Тут немає суспільної важливості, тут є позиція – рівні права для всіх в парламенті”, – відповів голова ВР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данілов: Олігархів буде шукати спеціальна система

Також Разумком пояснив, що на нього не тиснуть і за посаду свою він не тримається.

“За посаду триматися не буду. Я прийшов на неї, щоб працювати, і буду працювати далі, якщо мені дозволить ВР. Процедури відкликання голови ВР з посади – більш ніж зрозумілі і прості, визначені регламентом, законами, Конституцією. Але сьогодні продовжую працювати і у відставку точно не збираюся”, – додав Разумков.

Арахамія після його слів зазначив, що вони з головою ВР у хороших відносинах.

“Я просто хочу невеликий акцент зробити – спікера не обирають, спікера делегують, і монобільшість делегує спікера Разумкова. Просто це потрібно завжди пам’ятати. Я маю на увазі, що у нас достатньо голосів, щоб делегувати спікером будь-яку людину” – заявив голова “Слуги народу”.