Breaking news

Разумков сказав, хто розбиратиметься зі скандальним КСУ

На рішення Конституційного суду про визнання неконституційними окремих положень закону про запобігання корупції та кримінальної відповідальності за невірогідне декларування оперативно відреагують Верховна Рада і президент Володимр Зеленський. Зокрема, Рада допрацює антикорупційне законодавство з урахуванням позиції КС.

Про це в ході робочого візиту до Німеччини заявив голова ВР Дмитро Разумков, повідомляє “РБК-Україна”.

Тиск – неприпустимий на будь-яку гілку влади, запевняє спікер Ради.

“Але, якщо ми виходимо з антикорупційної реформи, вона більш ніж важлива для держави. Ви бачите реакцію наших іноземних партнерів. Вона, м’яко кажучи, досить серйозна. І ті досягнення, які було зроблено протягом кількох років, я говорю і про НАБУ, і про САП, і про Вищий антикорупційний суд, це все маленькі, але важливі кроки в боротьбі з корупцією”.

Разумков розповів про наслідки рішення КС.

“Я впевнений, що досить швидко буде реакція з боку парламенту та президента. І ми будемо на законодавчому рівні допрацьовувати ті механізми, які є на сьогодні, для того щоб система продовжувала працювати”.

Своєю чергою нардепка та представниця Верховної Ради в КС Ольга Совгиря в ефірі “Громадського радіо” заявила, що парламент відреагує на прогалини, які виникли в законодавстві.

“Найближчим часом буде внесено відповідні законодавчі ініціативи для усунення положень, визнаних судом неконституційними. Вони розбалансовують систему антикорупційного законодавства, в подальшому вона не може ефективно працювати”.

У вівторок Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за невірогідне декларування.

Після цього президент Володимир Зеленський заявив, що скористається законодавчою ініціативою, щоб спробувати повернути закон через Верховну Раду.

У НАЗК заявили, що через рішення КС закриють реєстр електронних декларацій.

Сьогодні президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.

У ЄС вважають, що рішення Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів може стати підставою для призупинення безвізу.