Breaking news

Разумков написав лист до США про агресію Росії

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков написав листа спікеру Палати Представників Конгресу Сполучених Штатів Америки Ненсі Пелосі.

“Висловлюю глибоку стурбованість щодо триваючого будівництва і можливого введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік 2″, який Росія використовує як інструмент гібридної війни. Цей проєкт несе пряму загрозу енергетичній безпеці не лише України, а й усієї Європи”, – сказано у листі.

“Північний потік 2” має на меті сформувати енергетичну залежність країн Європи від газової монополії РФ. Значно звужує шляхи диверсифікації поставок енергії європейським споживачам.

Також газопровід іде врозріз з вимогами Третього енергетичного пакету Європейського Союзу і посилює можливості для Росії зловживати своїм домінуючим становищем на європейському енергетичному ринку, зауважив спікер.

“Водночас “Північний потік 2″ слід розглядати як частину агресивної політики, яку Росія розгортає не лише проти України, а й проти всього західного світу. Добудова і введення в експлуатацію цього проєкту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України та потенційно проти інших європейських держав”, – сказано в листі.

Разумков закликав Конгрес США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили запуск газопроводу. У випадку необхідності, розглянути можливість додаткових посилених санкцій проти юридичних і фізичних осіб, залучених до будівництва “Північного потоку 2”.

“Закликаю Конгрес США утримуватися від затвердження будь-яких угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи і становитимуть загрозу національним інтересам України та США”, – звернувся спікер.

Доповнюється.