Breaking news

Разумков чи Шмигаль, – політолог пояснив, кому не треба боятися відставки

Офіс президента Володимира Зеленського готує зміни у Кабміні, щоб створити димову завісу для суспільства. Але прем’єра Дениса Шмигаля поки не чіпатимуть, бо він лояльний до глави держави. Не готові на Банковій і посунути спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Таку думку висловив політолог Віктор Бобиренко.

“Разумкова як конкурента Зеленського хочуть прибрати. Але зараз питання не підніматимуть, бо можуть втрати більшість у парламенті. Разумков і Зеленський у режимі взаємозалежності. Як гадюка, що пливе на черепасі в океані. Якщо буде стабільні 226 голосів без спікера, Разумкова тут же знімуть”, каже Бобиренко.

Додає: “Міністрів мінятимуть. Потрібно призначити лояльних до Зеленського людей, щоб не мали власних амбіцій. Треба створити димову завісу переформатування уряду. За Дениса Шмигаля поки тримаються. Він влаштовує президента слухняністю. Озвучує все з Офісу президента. Шмигалем пожертвують виключно тоді, коли все буде погано. Наприклад, у зв’язку із підняттям тарифів. Шмигаль дуже залежить від рейтингу Зеленського”.

Кожен із депутатів “Слуги народу” зараз думає, чи потрапить він у список на наступних виборах, коментує політолог новий сезон у парламенті. “Верховна Рада працює у звичному режимі. Законопроєкти напрацьовані. Ті, що приймали у другому читанні, пройшли комітети, через фракції. Було зрозуміло, за що голосуватимуть. Тому виносили ті проєкти, в яких були впевнені, що матимуть більшість. Спотикання можливо буде у питанні бюджету”, говорить Бобиренко.

Нинішня Рада несамостійний орган, говорить політолог. “Закони напрацьовують не уряд та депутати, а Офіс президента. Всі правильні коми розставляють саме у кабінеті Єрмака. Депутати слідкують за лінією партії”, каже Бобиренко.