Breaking news

Рада завернула проєкт Зеленського про судову реформу

Верховна Рада не підтримала у першому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського про судову реформу.

5 листопада на пленарному засіданні його відправили на доопрацювання. За повторний розгляд у першому читанні проголосували 239 парламентарів. За ухвалення документу за основу – лише 22 нардепи.

Документом, ініційованим Зеленським, планувався перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя, які відповідають за відбір доброчесних суддів.

Згідно пояснювальної записки до документу, законопроєктом пропонується виключити із закону “Про судоустрій і статус суддів” положення щодо встановлення максимальної кількості суддів Верховного суду. Натомість пропонується встановити загальне правило для визначення кількості суддів у суді, за яким ця функція покладається на Вищу раду правосуддя за поданням Державної судової адміністрації. Також законопроєктом з урахуванням позиції КСУ змінюються процедури здійснення дисциплінарного провадження щодо судді.

Минулого тижня стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. 30 жовтня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт президента про судоустрій і статус суддів у першому читанні.