Breaking news

Рада заборонила росіянам бути спостерігачами на виборах в Україні: що це значить

У четвер, 7 лютого, Верховна Рада України ухвалила закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації бути офіційними спостерігачами на виборах в нашій країні.

Під заборону також потрапили всі особи, запропоновані російською стороною, які заявляли офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

За відповідне рішення проголосували 232 народних депутатів

Відзначимо, що проектом пропонується закони “Про вибори президента”, “Про вибори народних депутатів України”, “Про місцеві вибори” доповнити відповідними нормами.

Голосування у ВР

Передбачити, що офіційним спостерігачем не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаного Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом; особа, пропозиції по якому ініційовані або внесені державою, визнаною ВР державою-агресором або державою-окупантом.

Також передбачається встановити, що офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) РФ; особа, пропозиції по якому ініційовані або внесені Росією.

Джерело