Breaking news

Рада провалила нав’язування “слугами” російської мови

Верховна Рада не змогла внести до порядку денного законопроєкт про відтермінування норм про українську мову в теле- та кіновиробництві.

Внесення до порядку денного і скорочення термінів розгляду проєкту закону “щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19” (№5554) підтримали 204 народних депутати з необхідних 226, повідомляє “Радіо Свобода”

Авторами законопроєкту є народні депутати від “Слуга народу” Микита Потураєв і Євгенія Кравчук.

Вони пропонували відтермінувати набуття чинності частиною 6 статті 23 закону про забезпечення функціонування української мови як державної. У ній йдеться про те, що “мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова”.

Потураєв і Кравчук пропонували, щоб це положення набуло чинності через два місяці після скасування карантину.

Їхній однопартієць Олександр Санченко (до депутатства був директором музичного фестивалю Atlas Weekend. – Gazeta.ua) подав альтернативний законопроєкт, де виступив зі схожими пропозиціями.

Санченко пропонує також відтермінувати і положення, згідно з яким “мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна мова”.

Спільнота “Мова об’єднує” назвала потенційні наміри відтермінувати норми закону про функціонування державної мови у сфері культури “актом підтримки російської гібридної агресії проти України”.

“Намагання виправдати цю спробу коронавірусом не витримує критики, як і твердження, що телеканалам не вистачає україномовних фільмів для заповнення ефіру. Щоб виконати закон, достатньо озвучити українською мовою хоча б ті фільми, які вони збиралися нав’язувати російською”, вважають активісти.