Breaking news

Путін надасть гарантії безпеки Україні тільки після розв’язання питання щодо Криму й Донбасу

Президент Росії Володимир Путін заявив, що надасть гарантії безпеки Україні тільки після того, як вирішаться територіальні питання Криму та Донбасу.

Про це він сказав на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Ґуттерішем, передає російське видання “Інтерфакс”.

“На переговорах у Стамбулі нам вдалося досягти досить серйозного прориву, тому що вимоги міжнародної безпеки України наші українські колеги не стали пов’язувати з таким поняттям, як міжнародно визнані кордони України, винісши за дужки Крим, Севастополь та визнані Росією республіки Донбасу з певними застереженнями”, сказав Путін.

За словами президента РФ, після досягнення цих домовленостей Росія зіткнулася із ситуацією навколо Бучі Київської області, до якої нібито “російська армія не має жодного відношення”.

Путін поскаржився, що після звірств у Бучі позиція переговорників з Україною щодо подальшого врегулювання кардинально змінилася.

“Вони (представники України ред.) відійшли від своїх колишніх намірів винести за дужки питання гарантій безпеки території Криму, Севастополя та республік Донбасу. Вони просто відмовилися від цього. І у своєму проекті угоди з цього приводу, нам наданому, просто вказали у двох статтях, що ці питання мають вирішуватись на зустрічі глав держав.

Для нас зрозуміло, що, якщо ми віднесемо ці питання на рівень глав держав, не вирішивши їх попередньо хоча б у рамках проєкту угоди, вони ніколи вирішені й не будуть. У цьому випадку підписуватись під гарантіями безпеки, не вирішивши питання територіального характеру щодо Криму, Севастополя та республік Донбасу, ми просто не можемо”, сказав він.