Breaking news

ПЦУ жорстко покарала Філарета за УПЦ КП

Православна церква України (ПЦУ) позбавила почесного патріарха Філарета права керування Київською єпархією, а також і контролю над місцевими храмами і монастирями.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні священного Синоду 24 червня після проведення патріархом так званих зборів про відновлення УПЦ КП, передає Obozrevatel.

Після засідання архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив на брифінгу, що предстоятелю ПЦУ Епіфанію переходять у безпосереднє підпорядкування всі монастирі, храми Києва і церковні ієрархи, які до цього підпорядковувалися Філарету.

“Беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською православною церквою, констатувати, що почесний патріарх Філарет залишається в складі єпископату Православної церкви України, проте втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”, – сказав він.

Зоря зазначив, що Філарет може звернутися в ПЦУ, щоб оскаржити рішення синоду на соборі церкви.

Крім того, на засіданні було ухвалено рішення виключити зі складу свого єпископату двох ієреїв, які приїхали 20 червня на “собор” Філарета з Росії – митрополита Білгородського Іоасафа і його вікарного єпископа Петра (Москальова).

За словами Зорі, вони разом з Філаретом висвятили на єпископа без згоди Синоду ПЦУ отця Іллю Зеленського з Харкова і архімандрита Андрія Маруцака з Києва.

Брифінг архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратій Зоря24 червня 2019 року під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Будинку митрополита, що на території Софії Київської, відбулося засідання Священного Синоду Православної Церкви України.З благословення Предстоятеля архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відповідає на всі запитання ЗМІ.

Geplaatst door Православна Церква України op Maandag 24 juni 2019

Джерело