Breaking news

ПЦУ виключила Філарета з синоду і заборонила Різдво за новим стилем

Священний синод Православної церкви України на засіданні у вівторок, 4 лютого, вирішив виключити зі свого складу почесного патріарха Філарета і засудив святкування Різдва за новим стилем.

Про це передає Obozrevatel з посиланням на пресслужбу ПЦУ в Facebook.

Відзначається, що на засідання зібралися всі уповноважені архієреї, крім Філарета. “З огляду на його відсутність на шести засіданнях Священного синоду поспіль, необгрунтовану відмову брати участь у засіданні, незважаючи на письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження почесного патріарха Філарета як члена Священного синоду”, – йдеться у заяві.

Також керівництво ПЦУ наголосило, що не визнає і не визнаватиме чинними архієрейські хіротонії, які здійснює колишній митрополит Київський Філарет всупереч канонічному праву.

“Ухвалення кліриками висвячення в єпископський сан без обрання Священним синодом Православної церкви України є підставою для категоричної відмови в задоволенні їх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної церкви України”, – відзначається в документах синоду.

Також синод засудив ініціативу митрополита Луцького і Волинського Михаїла щодо служіння в своїй єпархії різдвяної літургії 25 грудня за новим стилем. Це назвали “самовільним” і “одноосібним” рішенням архієрея і “порушенням канонічного порядку” і наголосили, що “непродумане і поспішне впровадження календарної реформи може призвести до поглиблення і появи ще більшого розділення серед українців”.

Для вирішення проблеми була створена синодальна календарна комісія, керівником якої став ректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

У ПЦУ визначили суворі межі можливого на цьому етапі святкування Різдва за новим стилем. “Синод дозволив там, де для цього вбачаються об’єктивні обставини і пастирська необхідність, із благословення правлячого архієрея 25 грудня нового стилю здійснювати виключно молебень з акафістом Різдву Христовому і виконання колядок”, – повідомляє церковна пресслужба.

Необхідність впровадження календарної реформи у Православній Церкві України потрібно зважено та конструктивно…

Geplaatst door Православна Церква України op Dinsdag 4 februari 2020

 

Джерело