Breaking news

ПриватБанк несподівано подав на Коломойського до нового суду

ПриватБанк подав позов до Канцелярського суду штату Делавер (Delaware Chancery Court, США) проти колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського, а також компаній, які з ним пов’язані.

Згідно з інформацією на сайті суду, цивільний позов був поданий 21 травня. Будь-яка інформація про терміни його розгляду на сайті поки що відсутня. Зазначається, що банк звинувачує олігарха у відмиванні мільярдів за допомогою компанії штату Делавер, про це пише OBOZREVATEL.

Ресурс Law360 стверджує, що серед відповідачів є також другий найбільший екс-власник банку Геннадій Боголюбов і їхні інвестиційні компанії, а звинувачення стосуються можливого відмивання мільярдів доларів через Делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість у США.

Згідно з публікацією Law360, у позові також фігурують троє “агентів” цієї схеми – Мордехай Корф (Mordechai Korf), Хаїм Шохет (Chaim Schochet) і Уріель Цві Лабер (Uriel Tzvi Laber) і приблизно 20 компаній, зареєстрованих у штаті Делавер.

У своїй заяві ПриватБанк вказав про мільярдні збитки. За його даними, відповідачі використовували кошти для скуповування цінної нерухомості в Огайо і ще понад дюжині штатів, зокрема в Техасі, Флориді і Кентуккі, вказує юридичний ресурс. Гроші пішли на придбання “стратегічно важливих” підприємств із виробництва сталі і феросплавів, розташованих у штатах Огайо, Мічиган, Західна Вірджинія і Кентуккі, а значні інвестиції в комерційну нерухомість були також зроблені в таких місцях, як Даллас і Клівленд, стверджується в позові.

За даними Law360, ПриватБанк звинувачує всіх причетних у несправедливому збагаченні, шахрайських переказах, цивільній змові і alter-ego liability (т. зв. питання “корпоративної вуалі”. – Ред.).

ПриватБанк представлений у суді юристами з Abrams&Bayliss LLP і Quinn Emanuel Urquhart&Sullivan LLP.

За даними джерела “Дзеркала тижня”, у четвер, 23 травня, представник посольства США повинен зустрітися з правлінням ПриватБанку в Дніпрі.

Нагадаємо, що 21 грудня 2016 року ПриватБанк перейшов у держвласність. Держава отримала 100% у його капіталі, фінустанову докапіталізували на суму 116,8 млрд гривень. У кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора – компанії EY.

Джерело