Breaking news

Прикмети на Покрова: яка погода буде взимку

14 жовтня відзначається велике церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Наші предки вірили, що прикмети на Покрова дають точний прогноз погоди на місяці вперед.

Православні дотримуються прикмет на Покрова Пресвятої Богородиці в день, коли вона з’явилася віруючим і захистила Константинополь від ворожої навали. Під час великого молебню про спасіння від ворогів Діва Марія пройшла повітрям над головами людей, молилася з ними і простягла над їх головами частину свого вбрання – білу хустку.

Хустка (покрова – на старослов’янській мові це одяг або її частина) стала символом свята, оберегом, який Богоматір дала кожному, хто вірить в її заступництво. Білий колір хустки символізує і сніжний покрив землі і фату нареченої – їм присвячені основні прикмети на Покрова.

Незабаром свято шанування Покрова Пресвятої Богородиці широко поширилося на Русі, православні почали помічати погодні прикмети на Покрова. У містах зводилися Покровські храми і церкви, в них обов’язково повинна бути храмова ікона Покрова Пресвятої Богородиці.

На 14 жовтня – в середині осені – тепло поступово відступає, настають холода. Тому прикмети на Покрова традиційно віщували, якою буде зима, скільки вона триватиме, як скоро випаде перший сніг і скільки він пролежить.

“Прийшов Покров – не нагрієш будинок без дров!”

Звідки вітер на Покрову подув – звідти і перший мороз принесе

Яка погода на Покрову – така й зима

приметы на Покрова, Покров Пресвятой Богородицы
Примети на Покрова віщують погоду на зиму

Журавлі на Покров полетіли – чекай зиму студену

Дуб-береза з листям стоять – зима яритися буде

Сніг на Покрова – листопад буде сніжним

Північний вітер на Покрову – холодна зима без відлиги

14 жовтня став хорошим днем і для визначення свого майбутнього, зміни життя на краще. В цей енергетичний день дотримувалося безліч народних прикмет, вірувань. Не випадково саме в цей день незаміжні дівчата проводили ворожіння на Покрова.

Прикмети на Покрова і для майбутніх наречених:

Радій на Покров – скоро знайдеш хорошого жениха

Щоб приманити нареченого, треба спекти хліб і покласти на підвіконня на ніч

Багато снігу – більше весіль

Сильний вітер на Покрову – багато наречених на селі

Знайомство з хлопцем на Покров – до швидкого весілля.
приметы на Покрова, Покров Пресвятой Богородицы
Прикмети на Покрова відбивають також народні традиції та звичаї

Молитва на Покрову має дати вірний захист від напастей, дарувати любов, міцну сім’ю, зберегти і захистити будинок. Тому, хто восени зводив нове житло або купував його, говорили «Завжди будеш під покровом».

Покров Пресвятої Богородиці став також символом для українських військових, козаків, які також дотримувалися прикмет на Покрову.. Уже в XVI-XVIII століттях на Запорізькій Січі були широко поширені ікони Покрова, Богоматір зображали на козацьких прапорах. Козача Покрова – таку другу назву свято отримало в Україні і стало одним з національних символів.

14 жовтня в Україні також відзначаються три свята, пов’язані з привітаннями військових і військовослужбовців – День захисника України, День українського козацтва та День створення Української повстанської армії.

Джерело