Breaking news

Проїзд у Києві може шалено подорожчати: подробиці

Київський метрополітен і Київпастранс звернулися до столичної влади з проханням підтримати їх у час пандемії виділити кошти з бюджету або переглянути тарифи на проїзд. Обґрунтована ціна поїздки – 21 грн.

Спільне звернення обох трудових колективів опублікували пресслужби підприємств, пише “Українська правда”.

“Виклики пандемії серйозно вплинули на нашу роботу за останні два роки. Ми бачимо два можливих шляхи розв’язання цієї ситуації: підтримка коштами міського бюджету або перегляд наявного тарифу на перевезення пасажирів. Згідно з розрахунками, економічно обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 гривні”, – йдеться у зверненні.

З початку пандемії пасажиропотік в метро значно упав – з 495 339 тис. пасажирів у 2019-му до 279 484 тис. пасажирів у 2020 році та до 85 163 тис. пасажирів за чотири місяці 2021 року. У підприємстві наголосили, що через це є ризик затримки чи невиплати зарплати працівникам.

Крім того, підприємство отримало інформацію про переведення адміністративного персоналу на чотириденний робочий тиждень. Це рішення торкнеться близько 3 тис. працівників, які будуть недоотримувати п’яту частину своєї зарплати.

У підземці зазначили, що для забезпечення роботи підприємства вони потребують мінімум 1,514 млн грн.

У Київпастрансі заявили, що їх перевезення впали на 39,9%. При цьому тарифи на електроенергію підвищились в 1,2 раза, а мінімальна зарплата в 1,75 раза. За їхніми розрахунками, економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік – 25,18 грн на проїзд наземними видами транспорту та 78,90 грн на проїзд міською електричкою.

У підприємствах додали, що наразі існує загроза відключення електроенергії, скорочення працівників та затримки зарплати, що призведе до транспортного колапсу у столиці.

Нагадаємо, з 1 травня в Києві послабили суворий карантин. Громадський транспорт працює у звичайному режимі. Відновили роботу заклади громадського харчування, школи та дитячі садки. Попри скасування жорстких обмежень у столиці, жодних змін у місті особливо не відчувалося. У транспорті було так само мало людей, у ресторанах, ТРЦ багато відвідувачів не було за незначними винятками.