Breaking news

“Просто катастрофа. Забракло авторитарних кроків”, – Головаха про вакцинацію

Президент Володимир Зеленський керує Україною, ніби студією “Квартал 95”. Про це в інтерв’ю каже Євген Головаха, заввідділу соціально-політичних процесів Інституту соціології Національної академії наук.

“Зеленський як був керівником “Кварталу 95”, так і не покинув це. Видно по обоймі наближених людей, як перетасовує кадри. Дуже важко вийти з “Кварталу”, він там виріс як керівник. Україна Зеленського нагадує “Квартал 96″. Його навички керівництва студією дуже відчуваються. Багато проблем не вирішені, люди не задоволені. Ціни, війна, корупція. Все це залишається на порядку денному”, – вважає він.

За його словами, до проблем ще додався ковід.

“Провалили програму вакцинації. Маємо 15 відсотків щеплених. Не тільки через те, що влада погана. У нас дуже несвідома переважна більшість людей, не хочуть вакцинуватися. Просто катастрофа. Як можемо йти в Європу, де вже 60-80 відсотків вакцинувалися? Треба було проводити жорсткішу політику. Влітку вже були вакцини і можна було робити обмеження, аби люди щепилися. Як зараз в Одесі біжать вакцинуватися, щоб можна було сходити в ресторан. Отут авторитарних кроків не побачили”, – сказав Головаха.

Ще однією невирішеною проблемою Зеленським є корупція.

“Не проведена жорстка реформа судів, прокуратури. Без вирішення цих проблем не маємо європейської перспективи. Тут мало зроблено. Шанси втрачені. Це мали б бути перші рішення. Другий втрачений шанс Зеленський міг би більше спілкуватися з людьми. Він це вміє. Тепер боротьба з корупцією затягнеться надовго”, – підсумував соціолог.