Breaking news

Прокуратура Києва з обшуками навідалася в ГІОЦ

Столична прокуратура спільно з фіскалами проводить обшуки в офісі комунального підприємства “ГІОЦ”.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Обшуки відбуваються в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом скоєння пособницьких дій в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

“Згідно з матеріалами слідства, приватна компанія в період 2019-2020 років надавала телекомунікаційні послуги ГІОЦ. До того ж указане підприємство, використовуючи грошові кошти КП “ГІОЦ” у сумі понад 10 млн грн нібито замовляло зазначені послуги в підприємства з ознаками фіктивності”, – ідеться в повідомленні.

У середу, 2 червня, обшуки проводяться для пошуку фінансових документів і фіксації відомостей про обставини скоєння кримінальних правопорушень.

У приміщеннях КМДА і приватних підприємств триває карусель обшуків. Зокрема, обшуки вже відбулися в комунальних підприємствах Спецжитлофонд, Київзеленбуд, Київавтодор, Київміськсвітло, Київпастранс і Київський метрополітен. Працівників установ підозрюють у корупції щодо виділення землі, махінації на закупівлях, заволодінні коштами міського бюджету й ухиленні від сплати податків. Сума збитку – мільйони гривень.

Віталій Кличко, коментуючи дії правоохоронців і прокуратури, заявив про тиск на столичну владу й на нього особисто. “Правоохоронці й податківці буквально кошмарять столичну владу. Такого не було в Україні навіть у “махрові” часи Януковича. Вриваються на комунальні підприємства, додому до керівників. Це якісь нальоти”, – сказав мер на засіданні Київради.