Breaking news

Продовжуємо жити в СРСР: відома письменниця розповіла про закони, прийняті ще за часів Сталіна

Багато норм українського законодавства були прийняті ще за Йосипа Сталіна і вже давное не відповідають вимогам сучасності, уповільнюючи розвиток країни.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповіла українська письменниця Оксана Забужко.

“Ми навіть не усвідомлюємо те, як часто користуємося законами, прописаними, вибачте, ще товаришем Сталіним. Молодше покоління взагалі цього не знає, ось у чому жах і головна маніпуляція – ставка на те, що з часом до тоталітарного права звикають і суспільство починає сприймати його як природну норму. Як у відомому експерименті з мавпами, яких обливали водою, коли вони лізли за бананом, – врешті-решт в клітці не залишилося жодної мавпи, яку облили, всі були нові, але жодна з нових уже й не пробувала лізти за тим бананом, його нібито й не бачили. Так і ми не бачимо, до якої міри продовжуємо жити в СРСР”, – зазначила Забужко.

За її словами, Україна терміново потребує правової реформи і перегляду безлічі актів і норм практично в усіх сферах.

“Наприклад, коли ви йдете в басейн, як думаєте, чому вам потрібна довідка від гінеколога і дерматолога? Ніде за західним кордоном такого не потрібно – ви платите 2 євро і йдете в будь-який басейн. Наші нові басейни побудовані за тією ж сучасною технологією, з фільтрацією та постійною подачею води, тобто нормальні начебто басейни, такі ж, як на Заході. Але у нас ви не можете просто зайти з вулиці і піти плавати, ні! Вам потрібна довідка від дерматолога і гінеколога, тому що санепідемстанція вимагає. А чому? Та тому, що цей закон був прийнятий … в 1930 році! “- зазначає письменниця.