Breaking news

Пояснили, чому держсекретар США не зустрівся з українською опозицією

Американська делегація на чолі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном відмовилася зустрічатися з українською опозицією під час візиту до Києва.

Робочий візит держсекретаря зазвичай передбачає три зустрічі. Зокрема із міністром закордонних справ, прем’єр-міністром та президентом, заявив посол України у США Олександр Чалий в ефірі програми “Право на владу”. Водночас представники США “завжди мають у плані зустріч з опозицією”, а також із громадськістю.

“Тут дві важливі речі. Американці поставили сніданок в парламенті. Причому вони моги би поставити зустріч з Разумковим, тоді на ній були б усі голови фракцій, відповідно до протоколу Ради. Але вони не хотіли надавати особливого статусу спікеру українського парламенту. Вони попросили зустріч з керівниками парламентських фракцій. Тим самим підкресливши, що вони виступають за певну єдність у владі”, – пояснив Чалий.

За його словами, відмова американської дипломатії від зустрічі з українською опозицією є “сигналом”, що вона “не визнає існування в Україні якоїсь опозиції”.

В Києві з візитом перебував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він провів переговори з главою МЗС України, предстоятелем ПЦУ і президентом Володимиром Зеленським.