Breaking news

Повітряний фронт: над Чорним морем помітили спеціальні літаки Путіна, протистояння загострюється

Останнім часом над Чорним морем поблизу окупованого Росією Криму спостерігається незвична повітряна активність

Про це повідомив голова моніторингової групи «Майдан Закордонних Справ» Андрій Клименко.

Так, 28 серпня над Чорним морем на чергування вилетів американський Boeing.

«28.08.2018, над Чорним морем та в т.ч. біля окупованого Криму чергував не звичайний літак морської розвідки ВМС США Lockheed P-3 Orion , а Boeing E-6 Mercury – літак управління і зв’язку на основі Boeing 707-320. Він призначений для забезпечення резервної системи зв’язку з атомними підводними човнами з балістичними ракетами (ПЛАРБ), а також використовується як повітряний командний пост об’єднаного стратегічного командування ВС США (USSTRATCOM)», – зазначив Клименко.

Таке посилене чергування, скоріше за все, неабияк спантеличило окупантів, і росіяни одразу ж відправили свою спецтехніку.

«О 15:00 в цей район з Внуково прилетів літак ТУ-134 АК. АК означає, що салон обладнаний спецапаратурою. А трохи пізніше з’явилися ще одразу 2 спецборти: Ту-214SR – літак ретранслятор (вузол звязку), Ту-214PU – пункт управління», – йдеться у дописі.

Всі ці три літаки належать до «Спеціального льотного отряда «Россія». Він обслуговує адміністрацію президента РФ.

Варто зазначити, що останнім часом Росія все частіше вдається до провокацій у повітряному просторі над Чорним морем. Так, британські винищувачі перехопили два російських літаки над Чорним морем, це сталося вже втретє за тиждень. Про це йдеться на сайті Королівських військово-повітряних сил.

Два винищувачі Eurofighter Typhoon Військово-повітряних сил Великої Британії перехопили над Чорним морем російські літаки Ан-26 і Бе-12. Сталося це в суботу, 25 серпня.

Винищувачі було піднято з авіабази в Румунії. Все через те, російський військово-транспортний літак Ан-26 і протичовновий Бе-12 наближалися до кордонів країни.