Breaking news

Потяги в столичному метро курсуватимуть по-новому: подробиці

Пасажири столичного метро не відчують змін у графіку руху поїздів.

Про це повідомила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

“У нас інтервал у годину пік зараз 1 хвилина 30 секунд. Ми робитимемо не менше 2 хвилин. Тому що пасажиропотік, наприклад, у понеділок, у 10 разів менший, ніж ми возили раніше. І навіть 200 тисяч упродовж учорашнього дня це теж невеликий пасажиропотік”, – розповіла Макогон для УНІАН.

Вона нагадала, що торік місто компенсувало збитки за період, коли метро не працювало через локдаун.

“І зараз знову ж таки ми готуватимемо розрахунки. Але є розуміння, що потрібно зробити максимально ефективну модель в цій ситуації”, – додала Макогон.

За її словами, змінювати графіки руху планують уже сьогодні, 8 квітня.

“Об’єктивно пасажир не відчує зміни графіка. А для нас як для підприємства, якщо ми хоча б на 1 поїзд скорочуємо, це вже обсяг коштів, який ми заощаджуємо. Бо 1,5 чи 2 хвилини різниця не відчувається, пасажир їх не відчує”, – пояснила Макогон.

Зміни в графіку руху поїздів столична підземка анонсувала 7 квітня. Комунальники пояснюють: пасажиропотік через дію суворого карантину значно зменшився. Наприклад, 5 квітня підземкою скористалося 152 тис. пасажирів, 6 квітня – 210 тис. Раніше середньодобовий пасажиропотік становив до 1 млн осіб. Тож зміни запровадять через зменшення пасажиропотоку на період локдауну.