Breaking news

Потяги у столичному метро курсуватимуть по-новому: подробиці

Пасажири столичного метро не відчують змін у графіку руху поїздів.

Про це повідомила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

“У нас інтервал у пікову годину зараз 1 хвилина 30 секунд. Ми будемо робити не менше 2 хвилин Тому що пасажиропотік, якщо ми беремо по понеділку, то в 10 разів менший, ніж ми возили раніше. І навіть 200 тисяч по вчорашньому дню це теж невеликий пасажиропотік”, – розповіла Макогон для УНІАН.

Вона нагадала, що торік місто компенсувало збитки за період, коли метро не працювало через локдаун.

“І зараз знову ж таки ми будемо готувати розрахунки. Але є розуміння, що потрібно зробити максимально ефективну модель в даній ситуації”, – додала Макогон.

За її словами, змінювати графіки руху планують вже сьогодні, 8 квітня.

“Об’єктивно пасажир фактично не відчує зміни графіка. А для нас, як для підприємства, якщо ми хоча б на 1 поїзд скорочуємо, це вже обсяг коштів, який ми економимо. Бо 1,5 чи 2 хвилини різниця не відчувається, пасажир їх не відчує”, – пояснила Макогон.

Зміни у графіку руху поїздів столична підземка анонсувала 7 квітня. Комунальники пояснюють: пасажиропотік через дію суворого карантину значно зменшився. Наприклад, 5 квітня підземкою скористалося 152 тис. пасажирів, 6 квітня – 210 тис. Раніше середньодобовий пасажиропотік становив до 1 млн осіб. Тож зміни запровадять через зменшення пасажиропотоку на період локдауну.